Biżuteria

Klasyczne obrączki ślubne

Klasyczne obrączki ślubne

 

Wybór obrączek ślubnych to najbardziej ekscytująca część planowania wesela. Bywa także najbardziej skomplikowaną, w końcu chodzi o zakup biżuterii na całe życie. Bardzo popularnym, bezpiecznym wyborem są klasyczne obrączki ślubne. Zazwyczaj są one wykonane z żółtego złota. Nie posiadają żadnych fikuśnych zdobień. Występują w prostych formach – o płaskim bądź półokrągłym szlifie. Takie modele świętują triumfy od dawna. Często zauważyć je możemy u naszych rodziców, a nawet dziadków. Uchwycone w czystej prostocie piękno nieustannie zachwyca Pary Młode. Klasyczne obrączki są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie posiadają konkretnej wizji na swój symbol miłości. Cudownie zaprezentują się na dłoni obu małżonków, dodając im elegancji. 

Nowoczesne obrączki ślubne

Rynek oferuje także wiele modeli dla poszukiwaczy modernistycznych rozwiązań. Nowoczesne obrączki ślubne to hasło, które coraz częściej przewija się przez usta przyszłych nowożeńców. Przybierają one najróżniejsze formy. Są zdobione licznymi kamieniami szlachetnymi, wykańczane na nowoczesne sposoby, a nawet składają się z kilku kruszców na raz. Modnym rozwiązaniem jest także umieszczenie grawerunku na zewnętrznej stronie obrączki. To, co niegdyś było intymną wiadomością między małżonkami, dziś stanowi piękne zdobienie. Zaskakujące? Za to bardzo efektowne! 

Czy obrączki muszą być takie same?

Panowie po zakupie pierścionka zaręczynowego zaczynają mieć jakieś pojęcie na temat biżuterii. Tworzą wtedy swoje preferencje, które chcieliby ucieleśnić w obrączce ślubnej. Kobiety o odmiennym guście od swoich partnerów, wolałyby postawić na nieco inne modele, co często doprowadza do sprzeczki. Nowoczesnym rozwiązaniem tego problemu jest zakup dwóch różnych obrączek ślubnych. Dzięki temu każde z małżonków będzie usatysfakcjonowani, a także unikniemy niepotrzebnych spięć. Świetnym pomysłem jest umieszczenie w obu pierścionkach choćby najmniejszego wspólnego elementu. Może być to taki sam klejnot bądź szlif. Taki zabieg sprawi, że wasze na pozór zupełnie inne obrączki, wciąż będą tworzyły spójną całość. 

Udostępnij