Biżuteria

Ile powinny kosztować obrączki ślubne?

Ile powinny kosztować obrączki ślubne?

Planowanie ślubu i wesela to niezwykle trudne zadanie, które pochłania wiele czasu i energii. Nic dziwnego, w końcu ten dzień musi być idealny. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań jest wybór obrączek ślubnych. Jaką część funduszu ślubnego powinniśmy na nie przeznaczyć? Wszystko zależy od modelu, o którym marzymy. Im prostsza będzie obrączka, tym jej cena okaże się mniejsza. Nie warto jednak oszczędzać na tego typu biżuterii. Trwały kruszec oraz dobra jakość wykonania to dwie podstawowe kwestie, które są szalenie ważne podczas wyboru zarówno obrączek, jak i pierścionka zaręczynowego. Należy pamiętać, że zostaną one z nami przez lata, dlatego nie mogą stracić na kondycji po roku użytkowania. Za komplet obrączek wykonanych z wytrzymałego kruszca, jakim jest złoto zapłacimy ok. 1000 zł. Biorąc pod uwagę, że ten porządnie wykonany symbol małżeństwa będzie towarzyszył nam już do końca życia, ta cena wydaje się być adekwatna.

Ile kosztują klasyczne modele obrączek?

Srebrne obrączki bez zdobień to koszt w okolicach 300/400 zł. Jeśli chcemy dodać zdobienia, kamienie szlachetne lub dodatek w postaci innego metalu, cena może znacząco wzrosnąć. Wspomniany metal nie jest jednak zbyt trwały, dlatego zazwyczaj zaleca się zakup innego materiału. Klasyczne złote obrączki to koszt z przedziału 800 – 1500 zł. Jeśli marzymy o białym złocie, musimy przygotować się na ceny zaczynające się od 1300 zł. Różowa barwa okazuje się jeszcze droższa, ponieważ za komplet trzeba zapłacić co najmniej 1700 zł, w podobnej cenie są obrączki ślubne wykonane z tytanu. Czarne złoto dość znacznie odbiega wartością od swoich poprzedników, ponieważ koszt takich pierścionków zaczyna się od 3500 zł. Najdroższa w zestawieniu jest platyna, której cena waha się między 6000 a 11000 zł.

Co wpływa na cenę obrączek?

Różnica w cenie obrączek potrafi być wręcz gigantyczna. Wpływ na koszt biżuterii oprócz kruszców i kamieni szlachetnych mają: renoma sklepu jubilerskiego, jakość wykonanych wyrobów, wysokość próby, łączenie metali, wzory obrączek, a nawet ich rozmiar i waga. 

 

Udostępnij